tanie loty do Anglii
TANIE LOTY DO Anglii
Bilety lotnicze do Anglii. Tanie loty.
 

Historia Anglii

Anglia dawnymi czasy stanowiła odrębne królestwo, dziś jest największą i najgęściej zamieszkałą częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W praktyce, wielkość Anglii sprowadza się do tego, że zamieszkiwana jest przez ponad 80% całej populacji Wielkiej Brytanii. Region rozciąga się na 2/3 powierzchni wyspy. Sąsiaduje z Walią oraz Szkocją. Jak na kraj wyspiarski przystało, otoczony jest wodami – Morzem Irlandzkim, Północnym, Oceanem Atlantyckim oraz Kanałem La Manche. Stolicą i jednocześnie najważniejszym ośrodkiem miejskim (pod wieloma względami) jest Londyn. Politycznie Anglia uzależniona jest od parlamentu brytyjskiego.

Anglia(kup tanie bilety lotnicze) zapisała się na wielu kartach historii. Pierwsze ślady ludzkie na tym terenie sięgają okresu sprzed około 230 tysięcy lat p.n.e. Późniejsze dzieje kraju były bardzo burzliwe, władza monarsza w niejednokrotnie dramatycznych okolicznościach, przechodziła z dynastii na dynastię. To właśnie monarchia angielska jest w Europie najstarszą, z najbogatszą historią. Najważniejszymi, z punktu widzenia historii rodzinami, które nosiły angielską koronę były dynastie Plantagenetów, Tudorów oraz Stuartów. Nie sposób krótko opisać żadnej z nich. Podczas panowania każdej, dochodziło wielokrotnie do zmiany panującego prawa – monarchowie, mając władzę absolutną, dostosowywali je do swoich potrzeb; wiary w kraju, która dopasowywana była do obecnych aspiracji politycznych władcy; kierunków politycznych – wrogowie stawali się przyjaciółmi, a z poprzednimi przyjaciółmi przystępowano do wojny; żony były tracone w świetle królewskiego prawa (historia zapisała wiele takich przypadków zwłaszcza za czasów panowania Henryka VIII z dynastii Tudorów, którego rządy były wyjątkowo niełaskawe i krwawe dla jego wielu żon) – w takiej gorącej i burzliwej atmosferze dojrzewała obecna Anglia(poleć WizzAir-em).

Czasy Królestwa Anglii mają swój schyłek w roku 1707, kiedy to powstaje Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii – łącząc na mocy Aktu Unii Królestwo Anglii, Walię oraz Królestwo Szkocji. Wraz z podpisaniem w roku 1800 kolejnego Aktu Unii, do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii dołączone zostało Królestwo Irlandii, tworząc Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 1922 roku Irlandia jednak wystąpiła ze Zjednoczonego Królestwa, tworząc niezależną jednostkę państwową, lecz jej część – Irlandia Północna postanowiła z powrotem przystąpić do Królestwa, tworząc ostatecznie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W takim kształcie Anglia przetrwała po dziś dzień, zapisując w dziejach kolejne karty historii, nieco już spokojniejszej od tej, w czasach zamierzchłych.Tanie loty do Anglii
najniższe ceny biletów lotniczych